Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Аналіз виховної роботи за І семестр 2020-2021 н.р.

Дата: 4 січня 2021 о 21:23, Оновлено 5 січня 2021 о 15:05
314 переглядів

Виховна робота була спрямована на реалізацію завдань громадянського виховання, цілісного формування особистості учня, всебічного сприяння розвитку природних здібностей учнів, виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції, виховання свідомого громадянина України, підготовку учнів до вибору майбутньої професії, до продовження навчання, удосконалення форм роботи з батьківською громадськістю. Робота проводилась з урахуванням методичної проблеми школи: «Професійний розвиток учителя як основа всебічного розвитку учня в умовах сучасного освітного простору» у відповідності до виховної проблеми району: «Забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників, їх інноваційної діяльності в умовах впровадження нових Державних стандартів та компетентісної освіти». Планування виховної роботи здійснюється на основі інструктивно-методичних документів МОН України.
Метою виховного процесу є створення необхідних умов для формування в учнів мотивації та усвідомлення значення розвитку здібностей і обдарувань учня, його життєвих компетентностей, формуванню навичок здорового способу життя.
Життя школи було змістовним та цікавим. Усі заходи було проведено згідно з річним планом виховної роботи. Учні гімназії брали участь у різних шкільних та позашкільних конкурсах, змаганнях. З метою задоволення поставлених завдань, систематизації та єдності дій класних керівників із педагогом-організатором, соціальним педагогом виховна робота в гімназії планується за тематичними тижнями, які мають свою назву та призначення.

Аналіз виховної роботи за 2020-2021 н.р.

Розпочався навчальний рік із урочистого заходу «Країна дитячих мрій» (31.08), а вже 01.09 розпочалося повноцінне навчання. Під час організаційного тижня обиралися старости класів, учні практикувалися жити в умовах пандемії: ознайомлювалися з новими маршрутами по школі й правилами поведінки на території школи під час уроків та перерв. Класними керівниками було проведено вступні інструктажі.

Протягом тижня пізнавальної діяльності (07.09 - 11.09) у класах було оформлено мотиваційні куточки з висловами людей, що зуміли досягти успіхів у житті. До створення експрес-відео «Мовні скарби» з нагоди Міжнародного дня грамотності долучилися Іващенко Н.А., Дядик О.С., Ляшенко Я.В., Стадник А.В. та знімальна група із 6 класу (Конік О. та Терновий О.). Активними учасниками зйомки стали 1-7 класи. Також у п'ятницю протягом дня всі бажаючі мали змогу спробувати свої сили у вокальному конкурсі "Віночок українських пісень. Найактивнішими учасниками були учні 4-го, 7-го та -го класів, а перемогу разом із солодкими призами  здобули: Проценко П., Баглай А., Гуленко С., Пляшечко Є., Пустільнік Д., Галкін Б., Кутова Я., Гріненко О., Пустільнік С., Харченко Ю., Кутова С. та Данько І. "До Міжнародного дня фізкультури та спорту протягом тижня проводилися спортивні ігри та змагання.

Протягом тижня суспільно-корисних справ (14.09-18.09) було організовано роботу з кандидатами на посаду президента школи (розробка передвиборчих програм), організація виборів. Розпочалася активна підготовка до Дня учителя. Під час перерв та після уроків усі бажаючі мали можливість проявити себе під час вокальних та хореографічних хвилинок. Також протягом цього тижня учителем біології Маловічко С.М. та класним керівником 6 класу Матвійчук Я.В. було організовано роботу на шкільних клумбах. У п’ятницю класними керівниками було проведено бесіду щодо протидії торгівлі людьми.

Тиждень бережного ставлення до природи (21.09 -25.09) співпав із предметним тижнем біології та основ здоров’я (Маловічко С.М.), протягом якого учителем було проведено агітбригаду «Скажемо «Ні!» коронавірусу», танцювальний флешмоб «Ми за здоровий спосіб життя», різні квести та цікаві уроки. Розпочався тиждень з Дня миру. У цей день відбувся конкурс на краще фото між класами, кольорова акція «Я за мир» та виготовлення голубів. Також Дядик О.С. оформила чудову тематичну фотозону. Перемогу в фотоконкурсі здобув 4 клас (Дядик О.С.). Також на цьому тижні відбулися вибори президента школи, перемогу здобула Христян С.

Тиждень творчості (28.09-02.10) відзначився активною підготовкою до Дня вчителя, ритмічними та вокальними перервами, репетиціями, оформленням сцени, фотозони та приміщення закладу. Соціальним педагогом (Матвійчук Я.В.) було організовано створення ігрової доріжки для початкової школи. До Дня бібліотек Химинчук В.Г. було проведено акцію «Моя улюблена книга» та вікторину для молодших класів. Учителі трудового навчання (Іващенко Н.А. та Кравченко Л.М.) разом з учнями виготовляли листівки учителям-пенсіонерам та своїм бабусям і дідусям до Дня людей похилого віку. Тиждень закінчився днем учнівського самоворядування, уроками для учителів та святковою концертною програмою.

Протягом тижня правового виховання (05.10-09.10) міністерством культури та дизайну проведено конкурс між класами на кращий куточок державної символіки та на краще озеленення класу, результати якої показали, що учням та класним керівникам ще є над чим працювати, адже зразкових результатів немає ні в кого. Найоригінальніший кейс-куточок державної символіки за результатами судійства в 4 класу (Дядик О.С.), а найкраще озелененені класи 1-й (Лаврега Г.М.), 4-й (Дядик О.С.) та 7-й (Стадник А.В.)До Дня юриста з учнями 8 (вч.історії Слинько В.Т.) та 4 класу (Дядик О.С.) було проведено правову вікторину. Учні 6 класу разом з учителем основ здоров’я Маловічко С.М. прибирали територію школи від сміття, а учні 5 класу (Іващенко Н.А.) працювали на клумбах.  Останній день тижня було оголошено днем осінньої моди.

Протягом тижня фізичної культури та спорту (12.10. – 16.10. 2020 р.) учителями фізичної культури були проведені різноманітні заходи (спортивні змагання, естафети, фітнес для початкової школи). До Дня українського козацтва було проведено конкурс історичної пісні «Є і нам про що згадати», перемогу в якому здобули учні 6 класу (Матвійчук Я.В.). Для учнів початкової школи Дядик О.С. було проведено квест «Ми нащадки козаків». Також протягом тижня класними керівниками було проведено інструктажі з ТБ щодо правил поведінки під час осінніх канікул. На уроках основ здоров’я (Маловічко С.М.) діти створювали емблеми «Я за здоровий спосіб життя». Також класні керівники провели тематичні виховні години.

У період з 19.10 по 30.10 навчальний заклад був на осінніх канікулах. У цей час ми втілили в реальність кімнату відпочинку для старшокласників за допомогою колективних зусиль техперсоналу, Христян С., Харченко Ю., Лазебника А., Ляшенко Я.В., Стадник А. В. та Кравченко Л.М.

З 02.11 по 06.11.2020 р. проходив тиждень добра.  Працювала шкільна пошта «Скринька добрих слів», була оголошена акція між класами «Моя добра справа на сьогодні», на перервах діти мали можливість переглядати мультфільми про добро; класними керівниками проведено бесіду «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе».

У період з 09.11 по 13.11.2020 р. проходив тиждень української мови. Зважаючи на те, що 5-9 класи перебувають на дистанційній формі навчання,  всі заходи були спрямовані на молодших школярів. До Дня Преподобного Нестора Літописця було створено газету, що описувала основні віхи його діяльності.  У бібліотеці діяла виставка «Наш скарб – рідна мова» та створено інформаційний куточок до Дня української писемності та мови. З молодшими школярами на перервах гралися в народні ігри «Галя по садочку ходила», «Баба Цюця», «Ой на горі жито», розфарбовували ілюстрації до української народної казки, виконували інтерактивні завдання, дивилися казки та проводили конкурс скоромовок. Найбільше учням сподобався конкурс караоке українських пісень. Перемогу здобув учень 4 класу Галкін Богдан. Також учні вивчили поезію про мову.

У період з 16.11 по 20.11.2020 р.  проходив тиждень толерантності, протягом якого ми всією шкільною родиною намагалися розібратися з цим поняттям, щоб зробити світ навколо себе добрим, терплячим, вчинки обдуманими та делікатними. Для учнів початкової школи діяла акція «Паркан відвертості», «Віяло добрих слів», власними руками діти «оживили» «Дерево толерантності» добрими рисами характеру, притаманними їм самим; на перервах співали пісні про добро та танцювали веселі танці; педагорічними працівниками було організовано та проведено квест «Стежиною толерантності», кожна станція якого наближала дітей до розуміння того, що життя за законами добра дарує всім усмішки, радість та задоволення; психологом – годину спілкування «Толерантність – запорука людяності». 

З 23.11 по 27.11.2020 р. у Почапинській гімназії був тиждень історії та правознавства. Розпочався він виставкою до Дня Гідності та Свободи. 25.11 відбувся у ІІ етапи конкурс патріотичних пісень. Серед учнів початкової школи перемогу вибороли найстарші та найменші, тобто учні 4 та 1 класів, учні 3 класу здобули срібло, а учні 2 класу бронзу. Серед учнів середньої ланки перемога дісталася п'ятикласниками, а 6 клас здобув ІІ місце, 8 клас - ІІІ. Також розпочали збирати матеріали до збірки поезії «Код нації», до створення якої, на жаль, долучилося зовсім мало класних керівників. За кількістю представлених текстів перемогу здобули учні 7-го (Стадник А.В.) та 3-го (Гончарук В.П.) класів. Розпочався тиждень з відзначення Дня гідності й свободи України, а закінчився Днем пам'яті жертв голодоморів в Україні. Для учнів середньої школи було проведено відкриту виховну годину учнями 8 класу (класний керівник Ляшенко Я.В.), а для початкової школи - учнями 4 класу (Дядик О.С.). Бібліотекарем Химинчук В.Г. було підготовлено виставку літератури «До Дня пам'яті жертв голодомору».

З 30.11 по 11.12 мала проходити декада «16 днів проти насильства», але з 07.12 по 18.12 заклад перейшов на дистанційну форму освіти, тому соціальному педагогові та психологу вдалося втілити лише частину плану: інформаційні повідомлення на тему з питань попередження насильства і дотримання прав людини. Розміщення інформаційного плакату; виховні години: «Почуй мене», «Що таке насильство, та як діяти коли ти став свідком чи жертвою насильства»; опитування «Що я знаю про насильство»; акція «Червона стрічка» (До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом); година психолога «Ні торгівлі людьми»; перегляд фільму «Життя на продаж»; профілактичні бесіди щодо впливу на організм алкоголю, тютюнових виробів, наркотичних засобів; бесіди з учнями на тему «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій»; бесіди з учнями на тему «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості».

Під час карантину до Дня української хустки було проведено фотоконкурс, перемогу в якому здобула Левченко Катерина (фото Любонько Т.В.), ІІ місце – Ляшенко Поліна (фото Ляшенко Я.В.), ІІІ місце – Гончарук Софія (фото Гончарук В.П.).

18.12 у нашому навчальному закладі відбувся конкурс краси "Міс гімназії 2020". Серед 7 учасниць у другий тур пройшли 3: Матвійчук А., Христян С., Харченко Ю. Дівчата показали високий рівень підготовки, тому змагання за першість були напруженими, а результати до останнього залишалися непередбачуваними. Перемогу здобула Христян Софія, учениця 8-го класу.

Тиждень у період з 21.12 по 25.12.2020 р. іменовано тижнем художньо-естетичного напряму (Кравченко Л.М., Стадник А.В.), адже наближається новорічне свято. Розпочався тиждень конкурсом плакатів на краще привітання з новорічними святами, у якому 5 клас (Москаленко Т.В.) продемонстрував неймовірну швидкість виконання завдання. Також охочі мали можливість підвищити ерудицію з Газета «7 чудес світу»; Кравченко Л.М. провела конкурс для 5-7 кл. «Малюнок за уявою», вікторину для 8-9 кл.«Секрет художника» та конкурс на кращого знавця стилю у мистецтві. Усі діти закладу стали учасниками святкової програми «Дорога до Нового року», героями якого були педагогічні працівники закладу (Химинчук В.Г., Коробко А.О., Матвійчук Я.В., Стадник А.В., Проценко О.М., Шуляка О.С.) та фотосесії біля ялинки у новорічних костюмах. Також на виховних годинах класні керівники зустрічали Новий рік в сімейному колі, святково оформлювали класні кімнати. У кінці тижня було проведено інструктажі з техніки безпеки під час зимових канікул.

Протягом навчального  періоду проводилась робота з усіх напрямках виховної роботи:

  1. Ціннісне ставлення до себе: конкурс «Міс гімназії 2020», спортивні змагання, пізнавальні завдання та конкурси, вибори президента гімназії, створення парламенту, участь в акції «Моя улюблена книга» до Дня бібліотекаря, участь в тижні здорового способу життя.
  2. Ціннісне ставлення до суспільства й держави: заходи до Дня козацтва, до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, до Дня гідності та свободи України, до Дня миру, створення збірки патріотичної поезії «Код нації», участь в обласному патріотичному фотоконкурсі, конкурс на краще оформлення куточка державної символіки, участь у районному конкурсі патріотичних відео до Дня Незалежності, створення відео «Мовні скарби нації».
  3. Ціннісне ставлення до людей: акція «16 днів проти насильства», Тиждень добра (толерантності), виготовлення вітальних листівок до Дня учителя для вчителів-пенсіонерів, створення вітальних плакатів до Нового року.
  4. Ціннісне ставлення до природи: робота на шкільних клумбах, озеленення класів, конкурс на кращий догляд за кімнатними рослинами, акція «Нове життя старим речам» (створення підвазонників).
  5.  Ціннісне ставлення до мистецтва: участь в різноманітних творчих конкурсах, караоке, вокальні та хореографічні перерви, участь у загальношкільних святах (День учителя, Перше вересня, Новий рік)
  6. Ціннісне ставлення до праці: прибирання території закладу, догляд за класними кімнатами, допомога в творчому оформленні школи, ремонт у кімнаті відпочинку для старшокласників, створення ігрової доріжки для школярів.

Наостанок варто зазначити, що наші учні активно беруть участь у виховних заходах, тому план щодо виховання дітей та учнівської молоді можна вважати успішно реалізованим. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.