Про виховну роботу в 4 класі
Підсумки виховної роботи з учнями 4 класу за І семестр
Виховна роботи з учнями 4 класу протягом І семестру навчального року була спрямована на формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.
Свою діяльність здійснювала відповідно до основних завдань загальноосвітньої середньої школи, спрямованих на:
• виховання громадянина України;
• формування особистості учня; його наукового світогляду, розвитку його здібностей і обдарувань;
• виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна;
• формування засад здорового способу життя;
• виховання любові до природи, вироблення навичок екологічної культури;
• виховання поваги до вчителів, старших, батьків.
У виховній роботі використовувались різноманітні форми роботи з класом, про що свідчать виховні заходи: «Стоп булінг!» «Ми за мир» (створили фотозону.здійснили екскурсію), провели квест «Козацькому роду – нема переводу», створили велетенську вітальну листівку та фотозону до Дня учителя, брали активну участь у предметних тижнях школи, зокрема тиждень толерантності. Провели відкриту виховну годину «Запалимо свічу пам’яті».
Брали участь у святкуванні Нового року (створили настрій класної кімнати) , спортивні змагання, екскурсія до пам’ятних місць села «Історія нашого краю», тренінг "Побажай другові добра", ігри тощо.
Важливим у роботі з дітьми є формування ціннісного ставлення до праці. Трудове виховання організовувалось під час озеленення та прибирання класу, чергування, розвитку навичок самообслуговування, бесід, інтерв’ю з медичним працівником школи "Як вберегтися від застуди та грипу коронавірусу? Чим вони небезпечні?", ігор – практикумів «Складаємо портфель і готуємось до уроків», «Як я виконую домашні завдання», «Моє робоче місце у школі і вдома», рольових ігор «Я в бібліотеці, аптеці, магазині, будинку культури тощо» рейду «Як живеш, книго», трудових десантів.
Одними із найулюбленіших занять, звісно ж, є підготовка до свят, позакласних заходів чи конкурсів, змагань. Тому ніхто не залишається осторонь, коли ми оформляємо клас, готуємо вітальні листівки або виступи для привітань. Формування ціннісного ставлення до культури і мистецтва здійснювалось у таких напрямках: учні класу — учасники шкільних виставок-конкурсів малюнків та плакатів, творчих робіт на різну тематику.
Велике значення у формуванні в учнів їхніх морально-естетичних поглядів, наукових здібностей, громадянської освіти і національного та патріотичного виховання має участь у параді військова пісня, благодійних акціях, концертах, екскурсії на природу, до шкільного музею, «Вулицями рідного села»
Матеріальне становище у більшості дітей у сім'ях середнього рівня. Більшість дітей виховується в сім'ях, де панує взаєморозуміння та злагода. У спілкуванні з учителями учні проявляють вихованість і тактовність. Вцілому діти чуйні один до одного і за складних обставин кожен знаходив підтримку в однокласників.
Основною метою виховної діяльності є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в колективі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку, дозволяв би їм легко освоїтись у своєму виховному просторі, спонукав би їх до діяльності, яка б дозволяла вступати в реальні відносини з оточуючим світом.
Робота по формуванню ціннісного ставлення до суспільства і держави, сім׳ї та до себе, метою якої визнаю розуміння і потребу дотримуватися законів України, вміння поводитися, спілкуватися з людьми, усвідомлювати себе, як частину родини і суспільства, дає позитивний результат. Впроваджую ефективні технології превентивного виховання, які виконують розвивальну функцію і формують громадську активність учнів.
Для реалізації всіх цілей та завдань добирала такі виховні технології, як години спілкування «Діти України за мир», «Чарівні слова відкривають серця», рольові ігри «Запрошення в гості», «Як поводити себе в транспорті», екскурсії, презентації, індивідуальні бесіди.
Взаємовідносини класного керівника і учнів класу добрі. В цілому клас характеризується як дружний, організований, із хорошим психологічним кліматом. Наявні угрупування переважно за місцями проживання. Яскраві індивідуальні особливості органічно впливають на розвиток класу як колективу.
Не обминаю такий вид діяльності, як корекція поведінки «проблемних» дітей. Дуже ефективним є заохочення таких дітей до класних справ, взаємодопомога однокласників, завантаження вільного часу додатковою роботою, роботою на користь школи і також необхідна умова — стимуляція самовдосконалення дітей за допомогою різних ігрових тренінгів, наприклад, «Вчимося правильно спілкуватись», тестів, бесід.
В становленні та розвитку учнів спираюсь на допомогу батьків. Адже робота з батьками — один із основних та найскладніших напрямків роботи класного керівника.