Аналіз роботи дошкільної групи "Ластів'ята" за перший семестр 2020-2021 н.р.
Навчально-виховна робота в старшій групі виконувалась відповідно річного плану ,розробленого на основі освітньої програми «Дитина»,відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти,методичних рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу з дітьми старшого дошкільного віку.
На протязі першого півріччя працювали за такими напрямками :
1 ) Зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей,розвиток рухової активності,виховання гігієнічної культури,залучення до цінностей здорового способу життя.
2 )Формування основи патріотичних,громадянських почуттів.
3 )Розвиток пізнавальної активності,допитливості,прагнення до досліджень і експериментування з предметами,матеріалами і природніми об’єктами,збагачувати кругозір дітей,поглиблювати уявлення про оточуючий світ.
Поставлені цілі досягнуті в процесі здійснення різноманітних видів діяльності : ігрової,комунікативної,трудової,пізнавально-дослідницької,продуктивної,музично-художньої та читання художньої літератури. Всі види діяльності представляють основні напрямки розвитку дітей : фізичний,пізнавально-мовленнєвий,художньо-естетичний,соціально-особистісний,фізичний напрямок.
Фізичний розвиток
Серйозну увагу приділяла здоров’ю дітей, вирішуючи завдання збереження і зміцнення здоров’я дітей,у своїй роботі використовувала різноманітні форми і методи: щодня проводилась ранкова гімнастика,дихальні,коригуючі вправи ,пальчикова гімнастика,фізкультхвилинки,рухливі ігри та вправи на протязі дня. Проводяться заняття з фізкультури тривалістю 30 хв,діти заохочувались до ігор в природніх умовах,виконання фізичних вправ під час прогулянки. Проводились пішохідні переходи,походи до лісу ,в межах села ,провели «День здоров’я» з використанням народних ігор.
В старшій групі рухи дитини набули більшої інтенсивності ,швидкості,цілеспрямованості: у хлопчиків вищі показники швидкісно-силових вправ; у дівчаток-вправ з рівноваги,стрибків. Діти засвоїли основні рухи:
Ходьба . Ходять в колоні по одному,змінюючи напрям,з різним положенням рук,у повільному темпі,з перешиковуванням у трійки.
Біг. Бігають по обмеженій площі залу,майданчика, не наштовхуючись одне на одного по колу, «змійкою».
Стрибки. Стрибають на обох ногах на місці з поворотом кругом,стрибають по черзі на правій,лівій нозі,просуваючись у перед. Стрибають у довжину з місця і зрозбігу.
Кидання ,ловіння. Підкидають м’яч і ловлять обома руками. Кидають м’яч одне одному. Відбивають м’яч об землю і ловлять його обома руками.
Повзання підлізання. Повзають по гімнастичній лаві на животі,підтягуючись руками і відштовхуючись ногами. Повзають по підлозі по-пластунськи. Підлізають під гімнастичну лаву.
Рівновага. Ходять боком по дошці ,горизонтальній колоді. Стоять на носках на одній нозі,заплющивши очі. Після бігу,стрибків роблять «ластівку».
Ознайомлення з природним довкіллям
Діти усвідомили хід і послідовність сезонних змін у природному довкіллі,розуміють зв’язок між змінами температури повітря,станом води,грунту,рослин,поведінкою тварин,сільськогосподарською працею людей. Мають уявлення про взаємозалежності в природі,знають найпоширеніші культурні та дикорослі рослини своєї місцевості,свійських та диких тварин.Цікавляться інформацією про професії людей,які охороняють природу(лісівник,садівник).
З дітьми старшої групи проводилися цільові прогулянки до парку,екскурсії до лісу,екскурсії до водоймища,з метою ознайомлення з рослинним і тваринним світом нашої місцевості.
Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування(навчання елементів грамоти)
Діти навчалися відповідати на різні види запитань,звертатись із запитаннями,зрозуміло для інших виражати свої думки,прохання у ввічливій формі.
Словник дітей активізувався різними частинами мови відповідно до тем: «Родина», «Наш дитячий садок», «Техніка навколо нас», «Україна –рідний край», «Свята», «Тварини :дикі та свійські», «Рослини:фрукти та овочі».
Діти навчилися складати описові розповіді за картинкою та з власного досвіду,усвідомлено переказувати прослухані казки,оповідання,давали характеристику вчинків персонажів.
Діти мають уявлення про слово ,його значення ,знають,що речення утворюється зі слів. Розрізняють голосні і приголосні звуки,тверді і м’які приголосні звуки. Володіють вмінням робити звуковий аналіз слів(односкладової ,двоскладової структури).
Підготовка руки до письма
Діти вчаться орієнтуватися в зошиті ,правильно тримати олівець трьома пальцями . Вміють ставити крапки на лініях та між ними,проводити похилі лінії між двома лініями,володіють вмінням заштриховувати у межах контуру(трикутник,квадрат,круг).
Для мовного розвитку дошкільнят є книжковий куточок відповідно до віку дітей добірка тематичних ілюстрацій.
Логіко-математичний розвиток.
Діти ознайомлені з цифрами натурального ряду в межах 10. Мають поняття про суміжні числа. Порівнюють предмети за висотою,шириною,товщиною,довжиною.
Знають і називають геометричні площинні фігури:круг,трикутник,квадрат,прямокутник,овал,називають їх зовнішні ознаки. Орієнтуються в розташуванні предметів і об’єктів в просторі(ліворуч,праворуч,всередині,назад,вперед,зверху,знизу). Визнають порядок та послідовність пір року,днів тижня,частин доби.
Для формування у дітей елементарних математичних уявлень є матеріал для навчання лічби , розвитку уявлень про величину і форму предметів , дидактичні ігри.
У навчально-освітній та повсякденній ігровій діяльності ,діти отримали знання про працю людей,про природні зміни в природі,про рослинний і тваринний світ нашого регіону. Проводились бесіди,інтегровані заняття про явища суспільного життя,про родину ,про членів сім’ї та про турботу один про одного.
У групі створене розвиваюче середовище з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей.
Ігровий матеріал розподілений по зонах сюжетно-рольових ігор: «Перукарня», «Лікарня», «Сім’я», «Будівництво».
Для розвитку конструктивної діяльності в групі наявний різний будівельний матеріал : конструктори,мозаїки .
У групі оформлений патріотичний куточок.
На протязі півріччя, діти старшої групи ознайомились з народними традиціями під час проведення «Свята Калити».
Вивчали віршики до дня Святого Миколая,приймали участь у розвазі »Новорічна казка в гості завітала»
Працювала кулінарна студія «Українські страви» за участю вихованців групи.
У наступному півріччі необхідно приділяти увагу формуванню елементарних математичних уявлень,розвитку конструктивних навичок. Більше приділяти увагу індивідуальній роботі з часто хворіючими дітьми . Допомагати їм засвоїти навчальний матеріал(лічбу,склад числа,орієнтування в просторі).
Продовжувати приділяти увагу мовному розвитку: закріплювати вміння в усвідомленій побудові текстів(оповідних,описових,з комбінованим монологом). Приділяти увагу звукобуквенному аналізу.
Протягом року необхідно вести індивідуальну роботу з дітьми по формуванню умінь і навичок з художньо-естетичного розвитку: удосконалювати техніку малювання,ліплення,аплікації,розвивати творчі здібності,дрібну моторику рук.
Продовжувати приділяти увагу формуванню навичок особистої гігієни ,закріпленню трудових навичок ,продовжувати роботу по закріпленню правил безпеки дітей в побуті,в місцях скупчення людей ,правил дорожнього руху.
Виховувати у дітей впевненість в собі і своїх можливостях,розвивати ініціативність ,самостійність.
У групі проводилась робота по взаємодії з батьками. Проведено батьківські збори : «Що треба знати про свою дитину»,організаційні питання групи. Проводились консультації,бесіди. Оформлений куточок для батьків . Батьки допомогли придбати ігровий і наочний матеріал для групи.