Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Аналіз виховної роботи за 2020-2021 н.р.

Дата: 17 червня 2021 о 04:09
100 переглядів

Виховна робота в Почапинській гімназії протягом 2020-2021 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2022 року (Указом Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017), концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини», Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2022 року, проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи.

Виховна робота здійснювалася відповідно до програми «Основні орієнтири виховання учнів 1–11класів загальноосвітніх навчальних закладів» , затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31. 10.2011 №1243, і була направлена на цілісне формування особистості учня, всебічного сприяння розвитку природних здібностей учнів, виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції, виховання свідомого громадянина України, підготовку учнів до вибору майбутньої професії, удосконалення форм роботи з батьківською громадськістю. Зміст виховної діяльності сплановано у відповідності до наступних ключових ліній: ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей; ціннісне ставлення до праці; ціннісне ставлення до природи; ціннісне ставлення до мистецтва; ціннісне ставлення до суспільства і держави.  Робота проводилась з урахуванням методичної проблеми школи: «Професійний розвиток учителя як основа всебічного розвитку учня в умовах сучасного освітнього простору» та відповідно до виховної проблеми району: «Забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників, їх інноваційної діяльності в умовах впровадження нових Державних стандартів та компетентнісної освіти».

Метою виховного процесу є створення необхідних умов для формування в учнів мотивації та усвідомлення значення розвитку здібностей і обдарувань учня, його життєвих компетентностей, формуванню навичок здорового способу життя.

Життя школи було змістовним та цікавим. Усі заходи було проведено згідно з річним планом виховної роботи. Учні гімназії брали участь у різних шкільних та позашкільних конкурсах, змаганнях. З метою задоволення поставлених завдань, систематизації та єдності дій класних керівників із педагогом-організатором, соціальним педагогом виховна робота в гімназії планується за тематичними тижнями, які мають свою назву та призначення:.

Протягом 2020-2021 н.р. проводилися такі тижні:

І семестр

Розпочався навчальний рік із урочистого заходу «Країна дитячих мрій» (31.08), а вже 01.09 розпочалося повноцінне навчання. Під час організаційного тижня обиралися старости класів, учні практикувалися жити в умовах пандемії: ознайомлювалися з новими маршрутами по школі й правилами поведінки на території школи під час уроків та перерв. Класними керівниками було проведено вступні інструктажі.

Протягом тижня пізнавальної діяльності (07.09 - 11.09) у класах було оформлено мотиваційні куточки з висловами людей, що зуміли досягти успіхів у житті. До створення експрес-відео «Мовні скарби» з нагоди Міжнародного дня грамотності долучилися Іващенко Н.А., Дядик О.С., Ляшенко Я.В., Стадник А.В. та знімальна група із 6 класу (Конік О. та Терновий О.). Активними учасниками зйомки стали 1-7 класи. Також у п'ятницю протягом дня всі бажаючі мали змогу спробувати свої сили у вокальному конкурсі "Віночок українських пісень. Найактивнішими учасниками були учні 4-го, 7-го та -го класів, а перемогу разом із солодкими призами  здобули: Проценко П., Баглай А., Гуленко С., Пляшечко Є., Пустільнік Д., Галкін Б., Кутова Я., Гріненко О., Пустільнік С., Харченко Ю., Кутова С. та Данько І. "До Міжнародного дня фізкультури та спорту протягом тижня проводилися спортивні ігри та змагання.

Протягом тижня суспільно-корисних справ (14.09-18.09) було організовано роботу з кандидатами на посаду президента школи (розробка передвиборчих програм), організація виборів. Розпочалася активна підготовка до Дня учителя. Під час перерв та після уроків усі бажаючі мали можливість проявити себе під час вокальних та хореографічних хвилинок. Також протягом цього тижня учителем біології Маловічко С.М. та класним керівником 6 класу Матвійчук Я.В. було організовано роботу на шкільних клумбах. У п’ятницю класними керівниками було проведено бесіду щодо протидії торгівлі людьми.

Тиждень бережного ставлення до природи (21.09 -25.09) співпав із предметним тижнем біології та основ здоров’я (Маловічко С.М.), протягом якого учителем було проведено агітбригаду «Скажемо «Ні!» коронавірусу», танцювальний флешмоб «Ми за здоровий спосіб життя», різні квести та цікаві уроки. Розпочався тиждень з Дня миру. У цей день відбувся конкурс на краще фото між класами, кольорова акція «Я за мир» та виготовлення голубів. Також Дядик О.С. оформила чудову тематичну фотозону. Перемогу в фотоконкурсі здобув 4 клас (Дядик О.С.). Також на цьому тижні відбулися вибори президента школи, перемогу здобула Христян С.

Тиждень творчості (28.09-02.10) відзначився активною підготовкою до Дня вчителя, ритмічними та вокальними перервами, репетиціями, оформленням сцени, фотозони та приміщення закладу. Соціальним педагогом (Матвійчук Я.В.) було організовано створення ігрової доріжки для початкової школи. До Дня бібліотек Химинчук В.Г. було проведено акцію «Моя улюблена книга» та вікторину для молодших класів. Учителі трудового навчання (Іващенко Н.А. та Кравченко Л.М.) разом з учнями виготовляли листівки учителям-пенсіонерам та своїм бабусям і дідусям до Дня людей похилого віку. Тиждень закінчився днем учнівського самоворядування, уроками для учителів та святковою концертною програмою.

Протягом тижня правового виховання (05.10-09.10) міністерством культури та дизайну проведено конкурс між класами на кращий куточок державної символіки та на краще озеленення класу, результати якої показали, що учням та класним керівникам ще є над чим працювати, адже зразкових результатів немає ні в кого. Найоригінальніший кейс-куточок державної символіки за результатами судійства в 4 класу (Дядик О.С.), а найкраще озелененені класи 1-й (Лаврега Г.М.), 4-й (Дядик О.С.) та 7-й (Стадник А.В.)До Дня юриста з учнями 8 (вч.історії Слинько В.Т.) та 4 класу (Дядик О.С.) було проведено правову вікторину. Учні 6 класу разом з учителем основ здоров’я Маловічко С.М. прибирали територію школи від сміття, а учні 5 класу (Іващенко Н.А.) працювали на клумбах.  Останній день тижня було оголошено днем осінньої моди.

Протягом тижня фізичної культури та спорту (12.10. – 16.10. 2020 р.) учителями фізичної культури були проведені різноманітні заходи (спортивні змагання, естафети, фітнес для початкової школи). До Дня українського козацтва було проведено конкурс історичної пісні «Є і нам про що згадати», перемогу в якому здобули учні 6 класу (Матвійчук Я.В.). Для учнів початкової школи Дядик О.С. було проведено квест «Ми нащадки козаків». Також протягом тижня класними керівниками було проведено інструктажі з ТБ щодо правил поведінки під час осінніх канікул. На уроках основ здоров’я (Маловічко С.М.) діти створювали емблеми «Я за здоровий спосіб життя». Також класні керівники провели тематичні виховні години.

У період з 19.10 по 30.10 навчальний заклад був на осінніх канікулах. У цей час ми втілили в реальність кімнату відпочинку для старшокласників за допомогою колективних зусиль техперсоналу, Христян С., Харченко Ю., Лазебника А., Ляшенко Я.В., Стадник А. В. та Кравченко Л.М.

З 02.11 по 06.11.2020 р. проходив тиждень добра.  Працювала шкільна пошта «Скринька добрих слів», була оголошена акція між класами «Моя добра справа на сьогодні», на перервах діти мали можливість переглядати мультфільми про добро; класними керівниками проведено бесіду «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе».

У період з 09.11 по 13.11.2020 р. проходив тиждень української мови. Зважаючи на те, що 5-9 класи перебувають на дистанційній формі навчання,  всі заходи були спрямовані на молодших школярів. До Дня Преподобного Нестора Літописця було створено газету, що описувала основні віхи його діяльності.  У бібліотеці діяла виставка «Наш скарб – рідна мова» та створено інформаційний куточок до Дня української писемності та мови. З молодшими школярами на перервах гралися в народні ігри «Галя по садочку ходила», «Баба Цюця», «Ой на горі жито», розфарбовували ілюстрації до української народної казки, виконували інтерактивні завдання, дивилися казки та проводили конкурс скоромовок. Найбільше учням сподобався конкурс караоке українських пісень. Перемогу здобув учень 4 класу Галкін Богдан. Також учні вивчили поезію про мову.

У період з 16.11 по 20.11.2020 р.  проходив тиждень толерантності, протягом якого ми всією шкільною родиною намагалися розібратися з цим поняттям, щоб зробити світ навколо себе добрим, терплячим, вчинки обдуманими та делікатними. Для учнів початкової школи діяла акція «Паркан відвертості», «Віяло добрих слів», власними руками діти «оживили» «Дерево толерантності» добрими рисами характеру, притаманними їм самим; на перервах співали пісні про добро та танцювали веселі танці; педагорічними працівниками було організовано та проведено квест «Стежиною толерантності», кожна станція якого наближала дітей до розуміння того, що життя за законами добра дарує всім усмішки, радість та задоволення; психологом – годину спілкування «Толерантність – запорука людяності». 

З 23.11 по 27.11.2020 р. у Почапинській гімназії був тиждень історії та правознавства. Розпочався він виставкою до Дня Гідності та Свободи. 25.11 відбувся у ІІ етапи конкурс патріотичних пісень. Серед учнів початкової школи перемогу вибороли найстарші та найменші, тобто учні 4 та 1 класів, учні 3 класу здобули срібло, а учні 2 класу бронзу. Серед учнів середньої ланки перемога дісталася п'ятикласниками, а 6 клас здобув ІІ місце, 8 клас - ІІІ. Також розпочали збирати матеріали до збірки поезії «Код нації», до створення якої, на жаль, долучилося зовсім мало класних керівників. За кількістю представлених текстів перемогу здобули учні 7-го (Стадник А.В.) та 3-го (Гончарук В.П.) класів. Розпочався тиждень з відзначення Дня гідності й свободи України, а закінчився Днем пам'яті жертв голодоморів в Україні. Для учнів середньої школи було проведено відкриту виховну годину учнями 8 класу (класний керівник Ляшенко Я.В.), а для початкової школи - учнями 4 класу (Дядик О.С.). Бібліотекарем Химинчук В.Г. було підготовлено виставку літератури «До Дня пам'яті жертв голодомору».

З 30.11 по 11.12 мала проходити декада «16 днів проти насильства», але з 07.12 по 18.12 заклад перейшов на дистанційну форму освіти, тому соціальному педагогові та психологу вдалося втілити лише частину плану: інформаційні повідомлення на тему з питань попередження насильства і дотримання прав людини. Розміщення інформаційного плакату; виховні години: «Почуй мене», «Що таке насильство, та як діяти коли ти став свідком чи жертвою насильства»; опитування «Що я знаю про насильство»; акція «Червона стрічка» (До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом); година психолога «Ні торгівлі людьми»; перегляд фільму «Життя на продаж»; профілактичні бесіди щодо впливу на організм алкоголю, тютюнових виробів, наркотичних засобів; бесіди з учнями на тему «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій»; бесіди з учнями на тему «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості».

Під час карантину до Дня української хустки було проведено фотоконкурс, перемогу в якому здобула Левченко Катруся (фото Любонько Т.В.), ІІ місце – Ляшенко Поліна (фото Ляшенко Я.В.), ІІІ місце – Гончарук Софія (фото Гончарук В.П.).

18.12 у нашому навчальному закладі відбувся конкурс краси "Міс гімназії 2020". Серед 7 учасниць у другий тур пройшли 3: Матвійчук А., Христян С., Харченко Ю. Дівчата показали високий рівень підготовки, тому змагання за першість були напруженими, а результати до останнього залишалися непередбачуваними. Перемогу здобула Христян Софія, учениця 8-го класу.

Тиждень у період з 21.12 по 25.12.2020 р. іменовано тижнем художньо-естетичного напряму (Кравченко Л.М., Стадник А.В.), адже наближається новорічне свято. Розпочався тиждень конкурсом плакатів на краще привітання з новорічними святами, у якому 5 клас (Москаленко Т.В.) продемонстрував неймовірну швидкість виконання завдання. Також охочі мали можливість підвищити ерудицію з Газета «7 чудес світу»; Кравченко Л.М. провела конкурс для 5-7 кл. «Малюнок за уявою», вікторину для 8-9 кл.«Секрет художника» та конкурс на кращого знавця стилю у мистецтві. Усі діти закладу стали учасниками святкової програми «Дорога до Нового року», героями якого були педагогічні працівники закладу (Химинчук В.Г., Коробко А.О., Матвійчук Я.В., Стадник А.В., Проценко О.М., Шуляка О.С.) та фотосесії біля ялинки у новорічних костюмах. Також на виховних годинах класні керівники зустрічали Новий рік в сімейному колі, святково оформлювали класні кімнати. У кінці тижня було проведено інструктажі з техніки безпеки під час зимових канікул.

ІІ семестр

Тиждень любові (з 25.01 по 29.01) розпочався з експрес-інтерв'ю "Я люблю своє життя, бо", в якому діти ділилися досвідом, як помічати гарні речі в навколишньому світі й тішитися ними, також разом з класними керівниками оформили скриньку оптимізму в класі "Що дарувало мені радість сьогодні" і говорили про три найважливіші речі у житті: любов, прощення, щастя. Учні також долучилися до конкурсу-виставки улюблених речей або речей, зроблених з любов'ю. Не перервах в актовому залі лунала музика, під яку можна було весело провести час. До Дня пам'яті жертв Голокосту в Україні учнями 7 класу було проведено тематичний  захід. До Дня пам'яті Героїв Крут учнями 6 класу (класний керівник Матвійчук Я.В.) було знято інформаційні відеоматеріали.

Тиждень здорового способу життя (01.02 -05.02) розпочався з ознайомлення учнів 5, 6, 8 класів з філософією здорового способу життя - йогою, учні спробували медитувати, налагоджувати зв'язок між внутрішнім і зовнішнім світом. Також дівчата спробували танцювати східні танці, зайнялися фітнесом. У вільний час діти виготовлювали індивідуальні емблеми "Я за здоровий спосіб життя". З вівторка розпочався марафон-конкурс фізкультхвилинок між класами, перемогу в якому здобули 1, 4, 6, 8 класи. Сніг додав різнобарв'я в спільне часопроведення в позаурочний час. Кожен клас отримав рекомендованого листа "7 правил здорового способу життя" з подальшим обговоренням. У четвер медичною сестрою було проведено майстер-клас "Перша медична допомога при інсульті та інфаркту", а з учнями початкової школи психологом та соціяльним педагогом було проведено тренінгові заняття. У кінці тижня було створено оптимістичне підсумкове відео «Один день із життя».

Протягом тижня матеріального світу (08.02-12.02.2021 р.) у нашому закладі відбувалися наступні заходи: перегляд фільму "Земля: створити планету; разом з початковою школою ми досліджували явище інерції під час гри у вибивного; діяла виставка ретротехніки, учні долучилися до акції "Світ навколо нас відображає світ у собі", а учні 4 класу оформили прекрасну фотозону до Дня закоханих; зі старшими гралися в гру "Еволюція", а з меншими досліджували види рівноваги, долаючи смугу перешкод із книгами на голові та танцювали "Вальс молекул". Деякі класні керівники долучилися до участі у фотоконкурсі "Зимові фантазії", тож ми з нетерпінням чекаємо на результати голосування. Світгодні умови трішки завадили нам закінчити заплановане, тож за посиланням нижче можете ознайомитися з неймовірними винаходами українців, що змінили світ.

На тиждень логіки та філософії (15.02 - 19.02.2021 р.) припали усі патріотичні дати лютого: День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15.02), День визволення України від фашистських загарбників (17.02), День пам’яті Небесної сотні (20.02). До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав діяв інформаційний вісник з Українського інституту національної пам'яті "ПАМ’ЯТАЄМО, АЛЕ НЕ ПИШАЄМОСЯ", адже нинішня Україна стала жертвою російської агресії, спонукає до переосмислення подій тридцятилітньої давності. Війна  в Афганістані 1979-1989 років - військова агресія з боку Радянського Союзу, жертвою якої стали щонайменше півмільйона мирних жителів цієї країни. Також, це злочин СРСР проти військовослужбовців Радянської Армії (часто 18-20-річних), яких без згоди та відповідної військової підготовки відправляли на війну. 17.02 учителем історії Слиньком В.Т було проведено екскурсії в музей до Дня визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, а під керівництвом учителя трудового навчання Кравченко Л.М. виготовлено вінки й квіти для покладання до пам'ятних знаків, розміщених на території закладу. До Дня пам'яті Небесної сотні було оформлено куточок і проведено інформаційні зустрічі "Цей день в історії". До Дня Святого Валентина було проведено конкурси (8, 5, 6 класи), фотосесія та знято відео "Що таке любов?", також на перервах гралися з учнями у різні ігри. Приємно вразили учні 4 класу (класний керівник Дядик О.С.) в день зустрічі зими з весною частували усіх птахами з тіста, даруючи всім гарний настрій та емоції.

Тиждень профорієнтації (22.02-26.02.2021) був спрямований на з'ясування професійних навичок учнів. Для цього класними керівниками проведено відповідні бесіди, також намагалися всіляко мотивувати дітей до наполегливості на шляху до успіху, до шанобливого ставлення до всіх видів професій, закликали обирати професію за природніми обдаруваннями, ознайомлювали на практиці з особливостями професії медичної сестри, перукаря та стиліста. Для учнів 8, 9 класів класними керівниками було проведено спецурок "Як обрати майбутню професію?", із молодшими школярами разом створювали лепбук "Проєкція в майбутнє".

Тиждень весни (з 01.03 по 05.03.2021 р.) розпочався з виконання веснянок-закличок. Також початок весни змотивував виробити нові корисні навички за допомогою трекера "Успішні люди розвиваться вже зараз". Учні виготовляли протягом тижня листівки до свята, мали можливіть заповнити стіну відвертості "Що цінуєш в собі? Бути собою - це шлях до щастя", до Всесвітнього дня письменника творили  спільний твір «Я радію, коли…». 04.03 соціяльний педагог Матвійчук Я.В. організувала зустріч медичної сестри з дівчатками 6-9 класів для дівчачої розмови. У п'ятницю відбувся відкритий виховний захід 9 класу до святкування Міжнародного жіночого дня (кл.керівник Онопрійчук Н.В.), конкурси та розваги.

Шевченківський тиждень (09.03 – 12.03. 2021 р.)  запланований за найбільш помітними талантами Шевченка (перший день - "Шевченко-поет", другий - "Шевченко-художник", третій - "Шевченко-співак", четвертий - "Шевченко-драматург"). Тиждень розпочався з оформлення тематичних зон по школі, зокрема учителі початкових класів створили дуже затишну та оригінальну фотозону. Для 5-9 класів було проведено імпровізовану зустріч-читання  поезії Шевченка, на основі якої було створено фільм «Шевченкове слово до нащадків» (переглянути який можете за посиланням нижче) і переконатися, що кожна строфа поезії є актуальною сьогодні. Також у цей день учні долучилися до виготовлення спільної вітальної листівки «З днем народження, Тарасе!».  Наступного дня учні мали можливість переглянути віртуальну галерею картин Шевченка та спробувати себе у ролі художників-оформлювачів творів поета (найкращі роботи були в Дмитренко Л. (5 клас) та Ворон І. (4 клас). У четвер усі бажаючі мали можливість послухати чи поспівати разом улюблені твори Шевченка з усної народної творчості, також із 7 класом відбулася відеопостановка поеми "Тополя".

У період з 15.03 – 19.03. 2021 р. у нас проходив тиждень цифрового світу. Учителем інформатики Шулякою О.С. було проведено тиждень інформатики за окремим планом. 15.03 з учнями була проведена бесіда шкільним психологом Проценко О.М. щодо надмірної дитячої захопленості гаджетами,  до Всесвітнього дня сну було організовано релаксацію та медитацію. Класні керівники провели з дітьми бесіду «Відпочинок з телефоном – не відпочинок», бесіду «Плюси й мінуси цифрової дійсності», також протягом тижня гралися в активні ігри, щоб переконатися, що вони кращі ніж комп’ютерні. Класні керівники мали орієнтовні теми виховних годин: «Цифровий світ - світ, повний можливостей. Як ти їх використовуєш?», «Власна програма успіху з використанням цифрових технологій». Тиждень був цікавий та захоплюючий.

З 22.03 по 23.04 заклад перебував на дистанційній формі навчання.

Тиждень колективно-творчих справ  (26.04. – 30.04. 2021 р.) розпочався з квесту «Чорнобильська катастрофа: причини та наслідки», під час якого учні відвідали станції "Саркофаг", "Острів покинутих іграшок", "Історичні сліди", "Стіна пам'яті", "Пам'ятні знаки й мої асоціації", "Чорнобиль сьогодні", також було оформлено тематичні зони й виставку літератури. До Дня охорони праці 28.04 класними керівниками проведено такі бесіди: "Життя цінуй - безпечно працюй" (1-4 кл.); "Не сподівайся на міраж, а послухай інструктаж" (5-6 кл.); "Охорона праці неповнолітніх" (7-9 кл.), а 15.02 наш заклад долучився до X Всеукраїнського конкурсу "Охорона праці очима дітей" (Кравченко Л.М.). Підсумовуючим етапом стало створення відео "Охорона праці неповнолітніх. Розбір ситуацій". Протягом тижня усі створювали писанки до Великодня, а в п'ятницю соціальним педагогом Матвійчук Я.В. та психологом Проценко О.М. було проведено Великодній квест. Рій "Гетьмани" взяв участь в конкурсі ватр "Слава героям".

З 05.05. – 07.05. 2021 р. у нашому закладі був тиждень патріотичного виховання, розпочали який ми з акції «Живі квіти – жива пам’ять», під час якої кожен клас посадив квіти біля пам’ятних знаків. Ми взяли участь у віртуальний флешмобі «Дякуємо за Перемогу!» (записали відео з найтеплішими словами вдячності ветеранам-визволителям), в районному конкурсі малюнків та віршів до 80-річчя початку війни, в онлайн-марафон «Вклоняємось Вам, бо пам’ятаємо!» (розмістили фото ветеранів, які віддали життя у Другій світовій війні в соцмережах). Учителем трудового навчання Кравченко Л.М. було проведено майстер-клас з виготовлення маків пам’яті. 07.05  відбувся захід до Дня пам’яті та примирення, до Дня Перемоги та Покладання квітів до пам’ятних знаків, розміщених на території закладу.

З 11.05. – 14.05. 2021 р. в Почапинській гімназії проводився тиждень сім’ї. Серед запланованих заходів були: віртуальна галерея картин «Наші матусі або татусі», фотоконкурс «Моя сім'я: щасливі моменти», акція «Подарунок для мами до Дня матері» (виготовлення сувенірів), конкурс «Маленькі помічники». Були запропоновані такі теми виховної години: «Мати – берегиня роду», «Родове дерево», «Цінності моєї родини». Також цього тижня брали участь в районному проєкті «Книга добра», активно готувалися до обласного етапу гри «Сокіл» («Джура»), етапи «Впоряд», «Відун», «Рятівник», до районного конкурсу «Диво-діти» (Почапинська гімназія представила 2 учасники: Галкіна Ярослава та Харченко Юлію) та до Свята останнього дзвоника.

З 17.05. – 21.05. 2021 р. в Почапинській гімназії проходив український тиждень. У зв’язку з тим, що наближався День вишиванки, у нашому закладі був тиждень української моди, проводилася бесіда «Мова візерунків. Значення національних  символів», караоке «Два кольори» та було створено спільне фото «Візерунок моєї держави». Також рій «Гетьмани» завершив участь в обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»), зайнявши 4 місце, також рій на День вишиванки демонстрував в районі ватру «Слава героям!». У п’ятницю відбулися районні спортивні змагання, організовані директором Почапинської гімназії Стадником Є.А. та начальником відділу культури та спорту Синицькою Т.В., в якому вибороли призові місця учні і нашої школи (Галкін Ярослав, Володченко Іван, Затуливітер Максим, Пилипенко Діана) і в загальному рейтингу наш заклад посів 2 місце серед навчальних закладів громади.

З 24.05. – 28.05. 2021 р. в Почапинській гімназії проходив тиждень підбиття підсумків за рік. Класними керівниками проводилися інструктажі з техніки безпеки під час літніх канікул, соціально-психологічною службою проводилася профілактична робота щодо запобігання травматизму під час літніх канікул, початковою школою було створено фотовиставку «Як ми росли і виростали», в останній день навчання відбувся випус 9 класу та останній дзвоник для усіх школярів.

Протягом року проводилась робота в усіх напрямках виховної роботи:

  1. Ціннісне ставлення до себе: конкурс «Міс гімназії 2020», спортивні змагання (тенісні турніри та турніри з мініфутболу), пізнавальні завдання та конкурси, вибори президента гімназії, створення парламенту, участь в акції «Моя улюблена книга» до Дня бібліотекаря, участь в тижні здорового способу життя, участь та перемога в районних змаганням «Здорова нація – сильна Україна».
  2. Ціннісне ставлення до суспільства й держави: заходи до Дня козацтва, до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, до Дня гідності та свободи України, до Дня миру, до Дня вишиванки, участь в обласному етапі конкурсу-гри «Сокіл» («Джура»), створення збірки патріотичної поезії «Код нації», участь в обласному патріотичному фотоконкурсі, конкурс на краще оформлення куточка державної символіки, участь у районному конкурсі патріотичних відео до Дня Незалежності, створення відео «Мовні скарби нації», заходи до Дня Чорнобильської катастрофи, до Дня пам’яті та примирення.
  3. Ціннісне ставлення до людей: акція «16 днів проти насильства», Тиждень добра (толерантності), виготовлення вітальних листівок до Дня учителя для вчителів-пенсіонерів, створення вітальних плакатів до Нового року.
  4. Ціннісне ставлення до природи: робота на шкільних клумбах, озеленення класів, конкурс на кращий догляд за кімнатними рослинами, акція «Нове життя старим речам» (створення підвазонників), акція «Живі квіти – жива пам’ять».
  5.  Ціннісне ставлення до мистецтва: участь в різноманітних творчих конкурсах, караоке, вокальні та хореографічні перерви, участь у загальношкільних святах (День учителя, Перше вересня, Новий рік, Останній дзвоник), конкурс «Диво-діти», участь в конкурсі ватр «Слава героям».
  6. Ціннісне ставлення до праці: прибирання території закладу, догляд за класними кімнатами, допомога в творчому оформленні школи, ремонт у кімнаті відпочинку для старшокласників, створення ігрової доріжки для школярів, заходи до Дня охорони праці.

Наостанок варто зазначити, що наші учні активно беруть участь у виховних заходах, здобувають перемоги в конкурсах та змаганнях, тому план щодо виховання дітей та учнівської молоді можна вважати успішно реалізованим. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.