Звіт про роботу дошкільної групи "Ластів’ята"
вихователь М. А. Чепурна
Старшу групу відвідує 15 дітей. 10 – дівчат, 5 - хлопчиків. Діти відвідували групу несистематично, причина – діти часто хворіли.
Зміст освітньої роботи в старшій групі забезпечується програмою «Дитина»
Освітня робота проводилася за напрямками:
1.Мовлення дитини.
На заняттях з мовленнєвого спілкування, навчання елементів грамоти активізувала словник дітей різними частинами мови відповідно до тем: «Родина», «Людина серед людей», «Наш дитячий садок», «Навколо нас працюють усі», «Техніка навколо нас», «Україна - рідний край», «Свята», «Тварини: дикі та свійські», «Рослини: фрукти та овочі». Діти вчились збагачувати кількісний склад лексики скоромовками, загадками, приказками. Діти залучалися до словесної творчості: самостійно складали короткі історії з включенням образів, описували добре знайомі репродукції картин.
Прищеплювалися навички пояснювального мовлення в ході ігрової, художньо-мовленнєвої, образотворчо-мовленнєвої та інших видів діяльності.
Діти ознайомилися з термінами «слово», «речення». мають уявлення про слово, як одиницю мовлення та складову частину речення. Поділяють речення на слова, визначають прості і складні речення, будують схеми речень.
Розрізняють і визначають голосні і приголосні звуки, їх акустичні і артикуляційні ознаки, мають навички проведення звукового аналізу слів.
Діти засвоїли букви, які позначають голосні і деякі приголосні звуки. Сформовані навички читання складів, слів.
Діти мають навички роботи з зошитом і олівцем, штрихують готові контури в обмеженому просторі, формують візерунки з округлих, овальних, на півовальних ліній.
2. Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі.
На заняттях діти вчаться порівнювати предмети за кольором, формою, величиною.
Визначають порядок та послідовність пір року, днів тижня, частин доби.
Порівнюють предмети за величиною, висотою, шириною, товщиною, довжиною.
Ознайомлені із цифрами натурального ряду чисел, називають числа від 1 до 10.
Ознайомлені із знаками «+», «- «, «=». Вчаться читати приклади.
Розпізнають геометричні фігури, їх властивості та особливості.
3. Дитина у світі культури.
Малювання.
Володіють пензликом, прийомами декоративного малювання.
Аплікація.
Вчаться правильно користуватися ножицями, вчаться прийомам вирізання з паперу, складеного навпіл, вчаться техніці обривання.
Ліплення.
Мають навички ліплення (кільцеве наліплювання, ), відтягування, приплющування, прийоми комбінованого ліплення.
4. Конструювання.
Мають навички використання у конструюванні об’ємних (куб, , циліндр, конус) та площинних (квадрат, трикутник, прямокутник, круг) геометричних фігур.
Вміють самостійно добирати ігровий будівельний матеріал, відповідно до задуму.
5. Здоров’я та фізичний розвиток.
Проводяться заняття з фізичної культури три рази на тиждень, тривалістю 30-35 хвилин.
Щоденно виконується ранкова гімнастика (8-10 хв.).
Проводиться один раз на місяць День здоров’я, два рази на місяць - фізкультурні розваги. Під час фізкультурних розваг діти залучаються до виконання спільних вправ, ігор, розваг, підтримується бажання виявляти свої можливості в рухах.
На протязі року група працювала за напрямком – національно-патріотичне виховання. В групі створено етнографічний куточок з метою ознайомлення старших дошкільників з життям і побутом наших предків. Проводилися заняття по ознайомленню дітей з народними і державними символами України,. Діти ознайомленні з народними звичаями і традиціями свого народу. Дошкільники ознайомлені з народними святами – Андрія, Миколая, Різдва, Стрітеня, Великодня. До Великодніх свят виготовили колективну роботу – Великодній віночок; діти вчилися розписувати яйця декоративним розписом, провели у групі – день Вишиванки.
Діти приймали участь в акції «Жива пам'ять – живі квіти». На території школи висадили квітучі нарциси біля пам’ятних знаків загиблим у ІІ світовій війні воїнам. Діти познайомилися з творчістю українських поетів- класиків – Лесі Українки, Тараса Григоровича Шевченка.
Під час Шевченківського тижня малята ознайомилися із творчістю Т.Г. Шевченка. Вивчили вірші «Калина», «Тече вода із-за гаю», «Встала весна». Малювали малюнки за творчістю Т.Г. Шевченка ( пейзажна лірика) . Провели виставку робіт. До Дня Матері виготовили барельєфне ліплення «Квітка», до свята 8 Березня виготовили вітальні листівки з об’ємними паперовими квітами.
На протязі року з дітьми проводилися екскурсії за межі території НВК. Діти знайомилися з визначними місцями села – відвідали обеліск, пам’ятник загиблим воїнам біля будинку культури, Свято - Троїцький храм, відпочили на дитячому майданчику в центрі села.
Вивчали рослинний і тваринний світ нашого краю
З метою ознайомлення з природою рідного краю, були проведені екскурсії - до лісу, на луку, до ставка.
Проведено спільно з батьками акцію «Зберемо посадковий матеріал насіння різних сортів квітів».
Під час проведення тижня рідної мови працювала «Книжкова лікарня». Проведено заняття «Бережімо книгу».
На занятті з художньої праці діти вчилися виготовляти книжку власноруч для лялькової бібліотеки.
Під час проведення тижня безпеки проведено бесіди з використанням наочного матеріалу «Вивчаємо правила вуличного руху», гра за серією сюжетних малюнків «Безпечні канікули».
Тиждень козацтва був цікавий новою інформацією для дітей: «На Січі», «Звідки взялися козаки».
Під час проведення тижня художньо-творчої діяльності працювала художньо-творча майстерня, в якій виготовляли прикраси та витинанки для проведення зимового свята.
- Формування уявлень про роль праці в житті людини. В зв’язку з карантином, багато занять проводилося - дистанційно. В онлайн - режимі діти ознайомилися із професіями кухаря, водія, котельника, бібліотекаря. Під час екскурсії в шкільну бібліотеку провели конкурс на кращий дитячий малюнок.
З метою закріплення знань про професії дорослих, проведено сюжетно-рольові ігри «Лікарня», «Кондитерська фабрика», «Бібліотека», «Перукарня». В старшій групі працювала «Книжкова лікарня» (діти ремонтували книги групової бібліотеки).
Дошкільнята відвідали місця поховання загиблих воїнів у Великій Вітчизняній війні ( з покладанням квітів до обеліску ). Вшанували пам’ять загиблих захисників Вітчизни хвилиною мовчання. Ознайомилися із військовою технікою часів ВВВ під час екскурсії до монументу « Пушка».
-Екологічне виховання:
-Догляд за кімнатними рослинами.
- Висаджування цибулі, черенкування гілочок верби корейської, тамариксу.
З метою виховання навичок самостійної діяльності, самообслуговування, охайності в старшій групі провели кулінарне заняття « Бутерброди по -українськи».
Робота під час карантину відбувалася у тісній співпраці з батьками: проведення дослідницької діяльності, використання нетрадиційних технік малювання, виготовлення об’ємних аплікацій.