Звіт про роботу дошкільної групи "Зайченята" за 2020/2021н.р.
Вихователь Любонько Т.В.
Дошкільна група « Зайченята» налічує 15 дітей. З них – 12 хлопчиків і 3- дівчаток. Становлення особистості – складний і багатогранний процес. Духовне формування особистості дитини відбувається через засвоєння нею суспільно-історичного досвіду свого народу, своєрідною мовою, культурою, притаманним характером, специфічними формами господарського життя.
У виховній роботі використовувалися різні форми роботи з дітьми:бесіди, спостереження, екскурсії, свята, ігри, індивідуальна робота.
Велике значення має формування у дітей громадянської свідомості, національне та патріотичне виховання. Цьому сприяли бесіди на тему : « Ми – українського роду квіти», « Твоя країна – Україна». Гра – вікторина « Що ти знаєш про українців», мовленнєва гра « Склади речення про свій народ», образотворча робота « « Козацька шапка – бирка». Заняття з фізкультури « Козацькому роду нема переводу», бесіда про День Збройних Сил України. З метою виховання любові до Батьківщини,поваги до народних традицій і звичаїв було проведено « Українські вечорниці» – до дня Андрея, святковий день для дітей « Святий Миколай, до нас завітай»,бесіда про свято та традиції. Проводили розвагу « Різдвяник,де розучували вірші, пісні, колядки та щедрівки. Бесіда про свято «Водохреща». Виставка малюнків на тему: «Зимові розваги».
Як вихователь, приділяю багато уваги морально-етичному вихованню дітей, формуванню обов’язку, відповідальності, культурної поведінки. Для реалізації завдань проводили бесіду на тему « Добро серце зігріває». « Чарівне сонечко лежить недалечко», дидактичну гру « Як коли вітаються?», рухлива гру « Як м’яч упіймай – чарівні слівця згадай»,бесіду за творами В.О.Сухомлинського «Людина серед людей», « Хочеться сказати щось ніжне-ніжне», образотворчу роботу « Дружня рука», дидактичну гру «Назви все довкола ласкаво та ніжно», малювання на тему « Ласкава усмішка», мовленнєву гру « Навчимо ведмедика бути лагідним», бесіду на тему : «Хай панує в дитсадочку дружба й доброта»,мовленнєву гру « Навіщо потрібна дружба?», конструювання «місточка дружби», бесіди на тему « Права та обов’язки дітей». По вихованню ціннісного ставлення до себе проводили бесіду про пожежну безпеку : « Поняття про користь та безпеку від вогню», « Дитина на вулицях міста» про елементарні правила поведінки на дорозі, в травмпункті., уявлення дитини в ситуації, коли вона загубилася.
Дитина та природа: Заборонені правила поведінки біля водойми влітку і взимку та передбачення температурних травм.. Бесіда про безпечне поводження з тваринами. Вивчення творів В. Шуваєвої « Будь уважним на дорозі», « Безпека у лісі». « Безпека на водоймі».
Бесіда про здоровий спосіб життя « Будь здоровим». Бесіда про COWID. Як не захворіти!. Мовленнєва гра «Візит до лікаря».Аплікація « Предмети гігієни». Мовленнєва гра « Я загартовуюсь». Дидактична гра «Зі спортом дружити – що треба робити?». Бесіда на тему «Водичка для загартування». Творча гра « Про здоров’я дбаю,вправи виконую». Бесіда « Я за здоровий спосіб життя». Малювання на тему «Улюблені фрукти». Взяли участь у конкурсі «Українська хустина», Левченко Катя зайняла І місце.
Значну увагу приділяю формуванню у своїх вихованців комплексу особистісних якостей і рис характеру, які є спонукальною силою їх повсякденних дій та вчинків: чесність, порядність, дисциплінованість, працьовитість.
Провели бесіди на тему : « Чи любиш ти працювати?».Мовленнєва гра « Праця у різні пори року». Дидактична гра « Посади дерево». Образотворча робота « Допоможемо кружечку». Бесіда « Мамі я допомагаю». Взяли участь у акції «Живі квіти, жива пам'ять»
Формуючи економічну культуру дошкільнят, ціннісне ставлення до природи, були проведені бесіди « Я і ти – за чистоту повітря, грунту і води», « Птахи – наші друзі», « Ігрові досліди-спостереження», « Знаходимо повітря». Бесіда «Земля – основа». Практична ігрова робота « Саджаємо цибулинку». Спостереження « Дощовий черв’як», ігрові дослідження « Властивості водички». Екскурсія до парку в різні пори року. Виховання любові й бережливого ставлення до природи « Без верби й калини нема України».Рухлива гра « « Розчистимо річку».
Естетичне виховання : проводили конкурси « Квітка доброти», малювання розмальовок за творами Т.Г.Шевченка виготовлення подарунків до маминого свята, оспівування краси рідної природи у піснях і віршах, виховання любові до рідної Батьківщини ми продемонстрували під час свята Осені. Виховання любові до мами, бабусі, сестричок сприяло весняне свято « 8 Березня». Виготовили вітальні листівки для рідних.
Новорічні свята теж пройшли дуже весело й цікаво. Наші вихованці з батьками приготували дуже цікаві новорічні костюми ,і діти з радістю перевтілювалися у казкових героїв. Снігуронька і Дід Мороз допомагали їм у цьому.
На протязі року постійно проводилася індивідуальна робота з дітьми, спрямована на закріплення вивченого матеріалу, свідомого ставлення до навчання, ігрової трудової діяльності, правила спілкування з однолітками та з дорослими.
Робота з батьками включала в себе консультації, бесіди, провели онлайн-бесіди на тему « Адаптація дитини до дитячого садка», «Роль родини у вихованні дитини».
Постійно відбувається співпраця з родинами, адже батьки – це союзники вихователя у навчанні та вихованні дітей. Вихователь зобов’язаний допомагати батькам збагнути, що вони здатні зробити життя своєї дитини найкращим, сприяють гармонійному розвитку особистості. Підвищується рівень формування моральних, громадянських, гуманістичних,естетичних та інших якостей.