Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Зустріч із вищим творчим потенціалом

Дата: 2 листопада 2021 о 10:52
72 перегляда

У кожної травинки є свій Ангел, який схиляється над нею і шепоче: «Рости, рости». Талмуд

Друзі, про що йдеться? Про те, що потрібно їсти більше каші, щоб вирости аж до неба чи, може, про дещо інше? Так, мова йде про індивідуальний ріст.

Ви знаходитеся в межах школи, а тому вам точно відомі слова, якими вас мотивують до навчання: вчися, бо ЗНО не за горами, щоб робота була, щоб вибитися в люди, щоб бути розумним. А чи є зараз серед вас такі, кому подобається навчатися? Вам тут робити нічого, ви займаєтеся улюбленою справою, отже, ви абсолютно щасливі. Мова моя звернена до тих, хто постійно себе силує, хто не розуміє, куди веде цей шлях з безкінечних уроків.

Почали ми розмову з того, що рости потрібно, бо людина динамічна істота, якщо вона не рухається вперед, то вона крокує назад. Але важливо в цьому русі вперед займатися улюбленою справою. І ще одне питання до тих нещасних, що ходять до школи, але їм дуже не подобається навчатися: а яка ваша улюблена справа? Чим би ви хотіли займатися увесь вільний час?

Відразу хочу вас випередити щодо можливих відповідей про телефон чи телевізор. Пам’ятаєте про динаміку, рух вперед чи назад? Так от, рух вперед завжди передбачає якісь зусилля, якщо ви просто лежите й пасивно поглинаєте інформацію, то ви точно вперед не рухаєтеся. Робити щось потрібно, бо такий шлях заведе в нікуди.

Говорити ми сьогодні будемо з вашими дітьми всередині вас. Не смійтеся, бо всі секрети заховані в дитинстві, в часі, коли ви ще не зіштовхувалися з постійним «хоч не хоч, а треба», тож загляньте у глибини вашої душі й дайте відповідь, яка справа приносила вам у дитинстві найбільше задоволення? (малювати, писати, читати, шити, майструвати, збирати квіти, порпатися на городі, збирати жуків чи гриби). Кому важко сказати, то гарненько подумайте над цим, а в четвер складемо разом список улюблених справ, зробимо тут творчий штаб і будемо разом розкривати у собі творця, адже ми всі створені Богом, тому творчість закладена в нашу основу.

Вашим дороговказом може бути книга Джулії Кемерон «Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості»

Духовні принципи, які ми зараз розглянемо, це фундамент, на якому можна побудувати творче відновлення і розвиток. Перечитуйте їх щодня і прислухайтеся внутрішнім слухом до будь-яких змін у своєму ставленні до життя чи у своїх переконаннях.

Основні принципи

1. Творчість — це природний порядок життя. Життя — це енергія, чиста творча енергія.

2. Існує невидима невичерпна творча сила, яка пронизує усе навколо, і нас також.

3. Коли ми відкриваємо себе для творчості, ми відкриваємо себе для творчості Творця всередині нас і у нашому житті.

4. Ми самі є творінням. Тому ми, зі свого боку, повинні продовжувати процес творіння завдяки власній творчості.

5. Творчість — це дар Божий. Використовувати його — означає підносити Богу дар у відповідь.

6. Відмовлятися бути творчим — це поводитися свавільно і діяти проти своєї істинної природи.

7. Коли ми розкриваємося для пізнання нашого власного творчого потенціалу, ми розкриваємося і для Бога — упорядкованої рушійної сили.

Як дізнатися напевно, що ви зайшли у глухий кут у своїй творчості? Заздрість — ось чудова підказка. Може, ви заздрите якимось творчим людям? Чи, може, говорите собі: «Я б теж так міг зробити, якби лише...». Ймовірно, ви переконуєте себе у тому, що варто вам почати ставитися до свого творчого потенціалу серйозно, і ви перестали б:

• говорити собі, що вже надто пізно;

• чекати миті, коли у вас з’явиться достатньо грошей, щоб почати займатися улюбленою справою;

• переконувати себе, що коли у вас прокидається прагнення до більш творчого життя, то це у вас говорить винятково самолюбство;

• говорити собі, що мрії не мають значення, тому що це лише мрії, а мислити потрібно тверезо;

• боятися, що рідні і друзі думатимуть, ніби ви з’їхали з глузду;

• говорити собі, що творчість — це розкіш, і що потрібно бути вдячним за те, що маємо.

Коли ви вчитиметесь розпізнавати митця у собі, плекати і захищати його, ви позбудетесь болю і творчої скутості. Ви навчитеся розпізнавати власний страх і боротися з ним, зумієте позбуватися рубців від давніх емоційних ран і ставатимете все більш упевненими у собі. Ми обговоримо старі руйнівні уявлення про творчість і позбудемося їх. Під час роботи з цією книжкою у вас відбудеться інтенсивна цілеспрямована зустріч з власним творчим началом — з вашими внутрішніми невдахами і переможцями, бажаннями і страхами, мріями, надіями і тріумфами. Завдяки цій зустрічі ви відчуватимете піднесення, пригніченість, злість, страх, радість, надію, і врешті-решт свободу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.