Аналіз виховної роботи за І семестр 2021-2022 н.р.
Аналіз виховної роботи за І семестр 2021-2022 н.р.
Виховна робота в гімназії протягом І семестру 2021-2022 н.р. була спрямована на реалізацію завдань, поставлених Національною доктриною розвитку освіти в Україні, законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства», Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української держави, Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, національній програмі «Діти України», загальнодержавними та обласними програмами з питань формування здорового способу життя, профілактики ВІЛ – інфікування.
Виховна робота здійснювалася відповідно до програми «Основні орієнтири виховання учнів 1–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» , затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31. 10.2011 №1243. Виховна робота була направлена на цілісне формування особистості учня, всебічного сприяння розвитку природних здібностей учнів, виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції, виховання свідомого громадянина України, підготовку учнів до вибору майбутньої професії, удосконалення форм роботи з батьківською громадськістю. Зміст виховної діяльності сплановано у відповідності до наступних ключових ліній: ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей; ціннісне ставлення до праці; ціннісне ставлення до природи; ціннісне ставлення до мистецтва; ціннісне ставлення до суспільства і держави. Робота проводилась з урахуванням методичної проблеми школи: «Професійний розвиток учителя як основа всебічного розвитку учня в умовах сучасного освітнього простору» та відповідно до виховної проблеми району: «Забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників, їх інноваційної діяльності в умовах впровадження нових Державних стандартів та компетентнісної освіти».
Метою виховного процесу є створення необхідних умов для формування в учнів мотивації та усвідомлення значення розвитку здібностей і обдарувань учня, його життєвих компетентностей, формуванню навичок здорового способу життя.
Життя школи було змістовним та цікавим. Усі заходи було проведено згідно з планом виховної роботи. Учні НВК брали участь у різних шкільних та позашкільних конкурсах, змаганнях, виставах. З метою задоволення поставлених завдань, систематизації та єдності дій класних керівників із педагогом-організатором, педагогом соціальним, психологом виховна робота в гімназії планується за тематичними місяцями, які мають свою назву та призначення.
Весь освітній процес зорієнтований на гармонійний розвиток особистості. У вересні ми особливу роль звертали на наступні речі. Характер творимо самі: "Посій вчинок - пожнеш звичку, посій звичку - пожнеш характер, посій характер - пожнеш долю" (створити трекер корисних звичок).
Потрібно приділити час своїй зовнішності (купити нову річ, носити улюблені прикраси, зробити зачіску) та особистості (робити те, чого прагне душа). А прислухатися до себе допоможе фріра́йтинг (англ. free writing) або вільне письменство — це письмова техніка, яка допомагає увійти в творчий стан і поринути у вільний потік слів, мета якого — подолати бар'єри внутрішнього цензора і отримати доступ до прихованих в глибинах нашої душі знань та ідей. Орієнтовний перелік питань:
1. Чого я хочу насправді?
2. Що для мене найважливіше в моїх планах?
3. Як я цього досягну?
4. Що мені може завадити?
5. Як я зрозумію, що досягнув успіху?
Протягом вересня відбувалися наступні заходи: свято першого дзвінка, перший урок «30 років незалежності моєї країни», інформаційна хвилина «Обов’язки й права в шкільній родині», фрірайтинг «Я отримую від світу те, що дарую сам» , ігри на свіжому повітрі, ритмічні та вокальні перерви, до Міжнародного дня грамотности (08.09) відбулася розмова про грамотність у сучасному світі, до Всесвітнього дня краси (09.09) - бесіда «Краса зовнішня і внутрішня», тестування: «Про призначення в житті» (5-9 кл.), до Міжнародного дня демократії проведено бесіду «Чи впливає державний устрій на характер», розмова про головне «Якою я бачу свою майбутню сім’ю», спостереження за собою «Як «зовнішнє» відображає внутрішнє», до Дня миру (21.09) було проведено наступні заходи: пісня з обговоренням «Справа в тому, що у мене немає дому», показ мод «Я за мир», арт-студія «Голуб миру»; до Дня партизанської слави (22.09) було проведено інформаційну хвилинку; до Дня відпочинку (23.09) проведено бесіду «Чому вміння розслабитися таке важливе?»; виготовлення листівок чи відеопобажань бабусям та дідусям до Міжнародного дня людей поважного віку (01.10), заходи до Дня пам’яті жертв в Бабиному Яру, привітання учителів з професійним святом.
У жовтні ми звертали увагу на наступні речі: Їжа. Залежність від їжі – щось не так у внутрішньому світі. Потрібно прописати план відновлення самопочуття та здоров’я через правильне харчування. Напиши список продуктів, від яких хочеш відмовитися – і зроби це. Мова. Саме час зайнятися вокалом, ораторським мистецтвом (піти в ліс і покричати, спробувати замінити всі «патологічні фрази» на гарні (наприклад, світ несправедливий, так склалися обставини, нещасливий випадок, це сталося випадково, скрізь шахраї, довкола вороги, конкуренція, усе зводиться до грошей, у людей немає грошей, дурдом, з глузду з’їхати, жах, я в шоці, я не тямив себе, зараз прийду до тями, Бог покарає, я повинен це зробити, так заведено, усі чоловіки (жінки) погані, прибив би гада, очі б мої тебе не бачили, стати кращим, отримати більше, бракує сил (енергії, грошей, часу…), я маю мільйон справ, дах їде, на серці камінь, мене нудить від цього, голова йде обертом, я цього не переварюю, у печінках сидить, боляче бачити, чути тебе не хочу та ін.), можна носити табличку з гарним словом, яке при зустрічі з іншою людиною має бути вимовлене в розмові. Гроші. Пропиши фінансовий план на рік і пограйся у гру «Чеки банку Всесвіту, або «я згідна (ий)». Суть полягає в тому, щоб написати листа від Всесвіту «Шановна (ваше ПІБ), чи згідні ви отримати (тут пропишіть будь-яке ваше бажання) і прийняти це в своє життя, користуючись із задоволенням? Якщо ви згідні, то підпишіть внизу листа «Я, (ПІБ), згоджуюся прийняти (ваше бажання). Ваш щедрий Всесвіт». Потім листа заховати й забути про нього. Обличчя. Робіть масаж обличчя, вправи для дикції, міміки, приберіть похмурий вигляд і освічуйте світ усмішкою. Протягом жовтня відбувалися наступні заходи: вправи для дикції, дихальна гімнастика, Всесвітній день тварин (04.10) розповідь про домашнього улюбленця, вокальні вправи, поради школярам щодо здорового харчування, редагування «патологічних фраз», оформлення осінніх листочків для родового дерева школи, практичні вправи «Усмішка - масаж для обличчя», фотосесія «Осінь золота», Всесвітній день захисту зору (другий четвер жовтня) «Яка їжа корисна для очей?», бесіда «Як заробити гроші своїми уміннями», Міжнародний день дівчат (11.10) - дівчачі посиденьки, акція-ярмарок «Старим речам – нове життя», фітнес для здоров’я, ярмарок професій, вправи для дикції та голосу, відкрита виховна година 6 класу до Дня захисників України. Свято зустрічі з учасниками АТО, радіо «Патріотичні мотиви», бесіда. Європейський день боротьби з торгівлею людьми, гра «Крокодил», гра «Банк Всесвіту», вечір «Геловін»
Листопад. У кожного з нас є те, що вдається нам найкраще, просто ми не завжди це розуміємо, бо розкривати таланти допомагає сміливість і власна ініціатива. Також розгадати цю загадку допоможуть спогади з дитинства: що найбільше подобалося робити, коли був малим? Напиши свій список справ, які ти робиш із великим задоволенням, але відкладаєш на потім. Пригадай, чого тобі хотілося найбільше в дитинстві – і нарешті дозволь собі це зробити. Можна провести конкурс талантів у класі, провести медитацію «Зустріч зі своїм вищим потенціалом». Спорт також розвиває силу волі, адже усі зусилля так чи інакше дають результат. Енергія виробляє енергію. Заходи, проведені у листопаді: Бесіда «Як спорт впливає на формування характеру», медитація «Зустріч зі своїм вищим потенціалом», І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, спільний список справ, які робите з великим задоволенням, але відкладаєте на потім, акція «Моя добра справа на сьогодні» (зробити щось корисне й хороше для інших). У період з 08.11 по 12.11 у Почапинській гімназії проходив тиждень української мови (відповідальні Борова Ю.К., Стадник А.В.). Розпочався він з лінійки, на якій було оголошено план заходів. Також цього дня було оформлено фотозону "Мова - державності основа", на перервах звучали українські пісні, був проведений відкритий урок у 7 класі "Заповіт" - твір, що єднає минуле, теперішнє й майбутнє" (Борова Ю.К.), проведено І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та оформлено газету «Мовний острів скарбів», щоб учні могли підготуватися до конкурсу. Наступного дня учні 7-9 класів писали диктант національної єдності, всі бажаючі мали змогу переглянути відео "Що таке українська мова" та провести фотосесію «Топмодель по-українськи». Бібліотекарем Химинчук В.Г. було підготовлено літературну виставку «Слова…У вас мудрість вічна і любов жива». У середу було проведено брейн-ринг між 5 і 6 класами, де перемогу здобув 6 клас та відеодискусію «Чому я розмовляю українською». Протягом четверга і п'ятниці проходив конкурс «Мовний острів скарбів» (скоромовки, фразеологізми, прислів’я, поезія, українські народні пісні, 100 питань про мову), під час якого за свої знання учні мали змогу отримати призи; для 9 класу було проведено гру «Антисуржик». Наступним тижнем був тиждень природничих дисциплін (Москаленко Т.В.) Звіт доступний за посиланням: http://www.facebook.com/groups/424272548948430/permalink/483847009657650/?app=fbl
З метою попередження проявів жорстокості та насилля з 25 листопада по 10 грудня у гімназії проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Були створені інформаційні куточки, стенди, тематичні буклети, лепбуки.
Символами акції стали: «Біла стрічка» - символ проти всіх форм насильства над жінками. «Синя стрічка» - присвячена акції із запобігання насильства над дітьми. Вона символізує дитячі синці. «Червона стрічка» - символ боротьби зі СНІДом. Прикріпивши стрічку до свого одягу, ми висловлюємо свою підтримку, співчуття і переживання. Учні гімназії приєдналися і допомагали виготовити стрічки для акцій. На сайті закладу освіти, соціальних мережах розмістили інформацію для батьків: «Виховання без насильства», «Повага до особистості дитини – основа відповідального батьківства». До Міжнародного дня людей з особливими потребами учні долучилися до благодійної акції «Милосердя», «Допоможи ближньому». Із учнями 5-9 класів, педагогом соціальним проведено бесіди: «Гердерна рівність», «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї», «Не стань жертвою торгівлі людьми». Медична сестра розповіла учням про шкідливий вплив на організм алкоголю, тютюнових виробів, наркотичних засобів. Психолог організувала квест-гру «Подолаємо негативні явища в шкільному середовищі дружньою командою», «Ні – булінгу!» Класними керівниками були проведені години спілкування до Міжнародного дня прав людини: «Я маю право», «Права та обов’язки», «Вчинок, відповідальність, наслідок». Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) хворих на ВІЛ. «Дерево ввічливих слів» Акція «Кошик добрих справ» Фотосушка «Наш дружній клас» або створення книжки «Я» і «ми»: закони щасливого життя разом», оформлення стіни "Вільні творять майбутнє", Виставка літератури «Голодомор 32– 33-го», Виховна година «Голодомор – це геноцид українського народу», Перегляд відео «Чому Голодомор став можливим»,Акція «Запали свічку».
У грудні прийшов час повеселитися з дітьми, щоб впустити дитячу енергію в своє життя. Місяць був забарвлений тими емоціями і проходив у тих сферах, які ми собі бажали на цілий рік. Самоосвіта – рушійна сила розвитку. Складали списки книг, курсів, вебінарів, які хочемо вивчити, подумали, для чого це потрібно, і розпочинали просто зараз. До Дня Збройних сил було проведено ігри патріотів, відкрита виховна година 7 класу «Андріївські вечорниці», новорічні свята та розваги.
І семестр був насиченим і цікавим.