День боротьби зі СНІДом
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику. Сьогодення вимагає особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІДу і не лише медичних працівників, а й усього суспільства. Лише спільними зусиллями ми здатні вплинути та загрозу епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров'я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п'ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшилось на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.
«Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом пройшли заходи в нашій школі, адже 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. На уроках з основ здоров` я учні 5-9 класів прослухали інформаційні повідомлення на теми «Обери життя», «СНІДу-НІ!»та «СНІД – небезпечне захворювання», де з зацікавленістю обговорювали та розширювали свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу. В фоє школи діяла тематична виставка пам` яток «СНІД мусимо зупинити!». Для учнів 10-11 класів були проведені профілактичні бесіди –дискусії «Знати, щоб жити» та «Жити в світі, де є ВІЛ», де найактивнішими були Пустільнік Варвара, Яводчак Василина, Пустільнік Вікторія, Пшоно Маргарита, Шевченко Мар` яна, Кравченко Руслана та Поліщук Юлія. Агітбригада в складі активних учнів 9-го та 11-го класів провела інформаційну лінійку щодо порозуміння з ВІЛ-інфікованими та боротьби зі СНІДом під гаслом «СНІД : подумай про майбутнє - обери життя» . Учень 9-го класу Пархоменко А., виконуючи роль лікаря, під час бесід з учнями, пропагував здоровий спосіб життя, доводив учням важливість здоров’я для кожного , переконував в тому, що життєвий вибір залежить від людини. Такі інформаційні хвилинки та бесіди-дискусії допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.
Цього дня відбулися години спілкування та вікторини, тренінги та творчі 5-хвилинки, перегляд відеороликів та презентацій , якими були охоплені всі учні школи.Так переможцями серед учнів на конкурсі з виготовлення пам` яток стали учениці 6-го класу Харченко Юлія Та Гуленко Руслана . Під час бліц-турніру «Що треба знати про ВІЛ і СНІД» у 7 класі найкращими знавцями стали Лазебник Артем та Буряк Богдан. Під час тренінгу «Майбутнє без СНІДу» у 8 класі найерудованішою була Чудик Марина. Під час флешмобу школярі дізналися, що сьогодні у всьому світі червона стрічка символізує:
усвідомлення серйозності ВІЛ/СНІДу;
надію на те, що буде знайдено вакцину від ВІЛ і ліки від СНІДу;
солідарність із людьми, які живуть з ВІЛ, їхніми близькими, рідними і друзями;
пам’ять про мільйони людей, життя яких забрала ця недуга;
протест проти істерії і невігластва, дискримінації та суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ.
Не залишились осторонь і вчителі нашої школи : разом з учнями підтримали флешмоб «Одягни червону стрічку- символ співчуття».
А під час інформаційної перерви педагоги школи Стадник А.В, Кравченко Л.М та Чибиряк В.В завзято відповідали на запитання нашого «інформаційного лікаря » Пархоменка Андрія.
Усі проведені заходи сприяли підвищенню рівня інформованості учнів про соціально–небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом. У результаті проведених заходів учні ще більше стали обізнаними і проінформованими, а це найголовніше для організаторів! СНІД – світова проблема, і бути небайдужим – наш обов’язок!