Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт про виховну роботу в 1 класі.

Дата: 19 січня 2021 о 16:56
201 перегляд

            Звіт виховної роботи класного керівника 1 класу
                             за І семестр 2020 -2021 н.р.
Метою початкової освіти є гармонійний всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, наскрізних умінь та компетентностей відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб; формування цінностей, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві; підтримання життєвого оптимізму; розвиток самостійності, творчості та допитливості; виховання кооперативних вмінь та навичок в учнів, здатних до інновацій.
За підсумками навчального півріччя 2020-2021 н.р. 1 клас НУШ, який навчається за новим Державним стандартом,клас успішно подолав труднощі адаптаційного періоду, почав діяти , як згуртований цілісний колектив. В класі навчається 9 учнів, з них - 6 хлопчиків і 3 дівчаток. Кожен з них має свої індивідуальні особливості, своєрідні риси характеру і темпераменту. Всі діти соціально адаптовані, вміють ладити між собою , мирно вирішувати конфлікти, вміють дружити .
Основною метою виховної роботи протягом 1 півріччя було створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей,суспільних та власних інтересів,створення мікроклімату, який сприяв би творчому розвитку кожної дитини й формуванню класного колективу. Виховна робота в 1 класі була спланована відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», Типової освітньої програми , розробленої під керівництвом Шияна Р.Б., затвердженої наказом МОН України від 08.10.2019 р.№1272.
На початку навчального року були поставлені завдання – допомогти дітям адаптуватися до шкільного життя, навчити самостійності в різних видах діяльності та практик, що передбачені вимогами і рекомендаціями НУШ,сприяти згуртуванню дитячого колективу. Перше завдання було непросте для всіх: і для батьків, і для вчителя, і ,звичайно, для дітей. Але з анкет і творчих робіт дітей видно,що абсолютно всі діти не втратили інтересу до школи і навчання. У більшості дітей уявлення про школу як про другу домівку збіглися з реальністю. Діти з радістю і активно беруть участь у щоденному ранковому колі, займаються чи змагаються в групах, самостійно досліджують і вчаться творити. Наприкінці півріччя, незважаючи на труднощі, не було жодної дитини з ознаками дезадаптації, з різким відставанням в освоєнні навчальних дисциплін(згідно наміченої стратегії засвоєння знань, адже повний висновок можна буде зробити наприкінці циклу). Майже всі діти знайшли собі друзів у класі, навчились допомагати один одному, співпрацювати. Всі діти у класі доброзичливо ставляться один до одного.
Як класовод багато часу приділяю морально-етичному вихованню учнів, формуванню обов’язку, культурної поведінки, відповідальності . Для реалізації всіх цілей і завдань добирала такі виховні технології , як обговорення в ранковому (підсумковому) колі , ігри й години спілкування : «У світі казки чарівної», година милування «Зимова краса»,читання та обговорення творів В.О.Сухомлинського «Людина серед людей», бесіди «Ти-учень!», «Як безпечно переходити вулицю», «Як поводити себе за столом», «Як не захворіти», конкурс малюнків «Світ очима дітей», «Зимові візерунки» та ін..
Приділялася достатня увага національному і патріотичному вихованню. Проводились бесіди «Ранкова зустріч з рідною мовою», «Символи нашої країни», «Будьмо толерантними», вивчали і розповідали вірші про рідну українську мову, підготували привітання для хлопчиків до Дня Збройних Сил України, приймали участь у конкурсі на кращу козацьку пісню (І місце )

Протягом семестру велася виховна робота, яка поєднувала різні форми роботи.
Формування ціннісного ставлення до себе відбувалося через пропагування здорового способу життя – лепбук «Здоровим бути модно!», застосування здоров’язберігаючих технологій (проведення руханок на уроках, використання оздоровчих вправ, пальчикової гімнастики,вправи для зняття напруги очей, музикотерапія, психологічні розминки), через проведення бесід з техніки безпеки з метою профілактики дитячого травматизму та хвороб «Профілактика інфекційних захворювань», досліджуємо медіа«Як не захворіти». Для повного становлення дитини у колективі проводилось ранкове коло «Я та мій клас» , Кубик Блума«Дбай про інших», ранкове коло «Коли я виросту...»та інтелектуальна хвилинка «Хочу все знати».
Формуванню ціннісного ставлення до праці сприяли організація класного чергування і навчання цьому першокласників. Діти активно взяли участь у проекті «Трудовий десант», в рамках якого прикрашали класну кімнату до новорічних свят. Цікавими для дітей були й гра-інсценізація«Кращий мамин помічник», ранкове коло «Бджілка мала, а й та працює».
З метою формування ціннісного ставлення до природи з учнями класу проводилися вікторина-гра : «Екологічна стежка в різні пори року» з метою спостереження за сезонними змінами у природі, ранкове коло«Знай, люби, бережи», милування природою «Зимовий пейзаж», а також ранкове коло «Як ми можемо допомогти зимуючим птахам». А ще учні брали участь в акції «Догляд за кімнатними рослинами класу».
З метою формування ціннісного ставлення до суспільства, до держави (національно - патріотичного виховання) відповідно до всесвітніх історичних дат, пам’ятних подій нашої держави проводились різноманітні заходи , серед яких: лепбук «Рідна мова», бесіда «Символи нашої країни», руханка «Кожному мила своя сторона», досліджую медіа «У нас одна Батьківщина — наша рідна Україна», кубик Блума «Люби і знай свій рідний край»,вивчали вірші про рідну українську мову, малювали малюнки до Дня пам’яті жертв Голодомору, приймали участь у флешмобі «Українська хустка».
Формування ціннісного ставлення до культури до мистецтва (естетичнеш виховання) у цьому семестрі відбувалося через ранкове коло«Краса природи у творах образотворчого мистецтва», руханку«Мелодія осені», «Осінні дарунки», слухання, малювання «Музика в природі: пори року», декламування «Поезія зими», театралізація українських народних казок ,розучування і виконання пісні про святого Миколая.
Хочеться відмітити активну участь учнів класу при виготовленні новорічного декору власними руками. Крім цього, учні брали активну участь у шкільних заходах: в конкурсі на кращу патріотичну пісню (І місце спільно з 4 класом серед початкових класів), у квесті до Дня толерантності, малювали малюнки до Дня пам’яті жертв Голодомору,брали участь у Всеукраїнському флешмобі до Дня української хустки. 
Одним із напрямків виховної роботи з класом було превентивне виховання, проведення роботи щодо попередження скоєння правопорушень була проведена етична бесіда «Ти вихована дитина?».Протягом семестру постійно здійснювався контроль за станом відвідування учнями школи. У класі учнів схильних до правопорушень чи таких що пропускають школу без поважних причин немає. 
Протягом року здійснювалась підготовка учнів до самоврядування. Було розподілено обов’язки в класі до виконання яких діти підходили відповідально.
Значне місце у діяльності класовода займає робота з батьками.Проводилися індивідуальні консультації для батьків. Найбільш цінною є допомога батьківського комітету в поповненні матеріально – технічної бази класу.
Проведена робота сприяла згуртуванню учнівського колективу, інтелектуальному, моральному та фізичному становленню особистості, створенню умов для розвитку творчих здібностей, покращенню рівня мотиваційної сфери дітей, вдалій адаптації учнів в класному колективі, вдалому процесу формування навичок аналізу власних дій та роботи товаришів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.